İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA, SEDAŞ yönetimi tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA, SEDAŞ yönetimi tarafından cihaz hasarları ile ilgili KOTO’da (Kocaeli Ticaret Odası) düzenlenen tüketici memnuniyeti ve çözüm odaklı bilgilendirme toplantısında SEDAŞ ve Tüketici Hakem Heyetleri bir araya geldi. 

SEDAŞ yönetimi tarafından cihaz hasarları ile ilgili Kocaeli Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA’nın yanı sıra SEDAŞ Bakım Yönetimi Müdürü Murat Özdil, Kocaeli Bakım Yönetimi Uzmanı Mustafa Demirel ve Tüketici Hakem Heyetleri İlçe Raportörleri ile İlçe İrtibat çalışanları katılım sağladı.

Tüketici memnuniyeti ve çözüm odaklı bilgilendirme toplantısında yetkililer tarafından görsel sunumlar eşliğinde yapılan bilgilendirme konuşmalarında İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA da bir konuşma yaptı. İl Müdürümüz yaptığı konuşmasında; Tüketici Hakem Heyetlerinin yargının üzerinden önemli bir yük aldığını ve bu doğrultuda hem tüketicilerin hem de firmaların korunmasının çok önemsendiğini belirterek kurumlarla etkili iletişim halinde olunarak karşılıklı süreçlerin paylaşılmasının önemine değindi. Bu konudaki en temel çalışma ilkelerinin ise hukuk çizgisini aşmamak ve hak, hukuk, adalet kavramlarının ön planda tutulması olduğunu belirtti.

SEDAŞ yöneticisi Murat Özdil ve İl Tüketici Hakem Heyeti Raportörü tarafından ayrı ayrı görsel destekli sunum yapıldı. SEDAŞ Bakım Yönetimi Müdürü Murat Özdil, elektrikli cihazların şebekedeki hangi durumlardan etkilenerek hasar görebileceğini teorik ve teknik yönleriyle katılımcılara anlattı.  Ayrıca hasarlara yol açan unsurların tespit edilmesi süreci,  tüketicilerin bu konuda dikkat edeceği hususlar ve şikâyet yönetiminde izlenen süreçler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Tüketici memnuniyeti ve çözüm odaklı konuları esas alan bilgilendirme toplantısı; İl Müdürümüz, İl ve İlçe Hakem Heyetleri ve SEDAŞ yöneticilerinin toplantıdan duydukları karşılıklı memnuniyet ifadelerinin ardından ve günün anısına toplu fotoğraf çektirilmesi ile son buldu.