İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA esnaf ve dernek ziyaretlerinde bulundu.

İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA, Tarihi Kapanca Sokakta faaliyet gösteren geleneksel, kültürel ve sanatsal değeri kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin icra edilmesine öncü olmak için kurulmuş olan Tarih Koridoru Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaret esnasında Tarih Koridoru Derneği Başkanı Nükhet ÖZCAN, dernek olarak Tarihi İzmit Çarşısı’nda geleneksel Ahilik geleneklerinin yaşatılmasına yardımcı olmaya çalıştıklarını ve bu çerçevede her cuma sabahı esnafların Ahilik duaları ile güne başladıklarını ifade etti. Ayrıca İzmit’in yetmiş yıllık tarihi boyunca kültür haline gelmiş olan tarihi Hikmet kolonyalarının, tarihi Karamürsel Sepetlerinin ve tarihi pişmaniyenin çarşıda halka arz edildiğini ifade etti.
 
İl Müdürümüz, bu tip organizasyonların hem tarihi gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması açısından hem de Ahilik kültür ve öğretilerinin günümüze aktarılması açısından son derece önemli olduğunu, tarihi değerlerimizin yaşatılmasının bugünlerin ve yarınların sosyal, ticari hayatına doğruluk, dürüstlük gibi kavramlarla birlikte yön vereceğini ifade ederek bu alanda öncülük eden dernek yöneticilerini tebrik etti. Ayrıca burada bulunan Kadın Girişimcileri de ziyaret ederek her türlü destek ve yardımda bulunmaya hazır olduğumuzu belirtti.
 
Ziyaret, İl Müdürümüz tarafından Tarih Koridor Derneği yöneticilerine Ahilik öğretilerinin ve sembollerinin bulunduğu duvar saati hediye edildi. Dernek yöneticileri ile kadın girişimciler ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.