İl Müdürlüğümüz tarafından 15 Mart Tüketici Günü ve Haftası Etkinleri kapsamında okullarda eğitim verildi.

İl Müdürlüğümüz tarafından dünyada olduğu gibi yurdumuzda da her yıl 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü kapsamında düzenlenen 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Kocaeli iline bağlı çeşitli ilçelerdeki kırk ayrı ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda eğitim organizasyonu düzenlendi. Eğitim programlarında Müdürlüğümüz personelleri tarafından “Bilinçli Tüketici” konularında görsel destekli sunumlar eşliğinde bilgilendirmeler yapıldı.
 
Etkinlik kapsamında düzenlenen eğitim programlarına İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA da katılım göstererek Kartepe ilçesinde faaliyette bulunan Dürdane Özdilek Ortaokulu’nda “Bilinçli Tüketici” konulu eğitim düzenledi.
 
İl Müdürlüğümüz tarafından verilen eğitimlere katılan öğrencilere tutumlu olmanın, tasarrufun, savurganlığı önlemenin ve bilinçli tüketimin önemi anlatıldı. Ayrıca alışveriş yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar, ayıplı mal ve hizmetin tanımı, cayma süreleri, tüketicinin seçimlik hakları, tüketici şikâyetleri ve yapılış şekli gibi kavramlar hakkında genel bilgiler verildi.
 
İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA, günümüzde tüketimin hayatın her alanına yayıldığını ve bilinçli tüketim ve tüketici kavramlarının öneminin gittikçe arttığını vurguladı. Bu yüzden daha sağlıklı ve bilinçli bireyler yetiştirmek adına küçük yaşlardan itibaren çocuklarımızın bu konular hakkında eğitilmesi gerektiğini ifade etti. Bu doğrultuda İl Müdürlüğümüz olarak sürece her türlü katkının verildiğini ve bundan sonra da verilmeye devam edileceğini ifade etti.
 
İl Müdürümüz Veysi UZUNKAYA tarafından bizzat katılım gösterilerek yapılan eğitim programı Dürdane Özdilek Ortaokulu Müdürüne Ahilik geleneğinin simgelerini taşıyan duvar saati hediyesi takdim edilmesinin ve hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından son buldu.