Tüketici Hakları Konulu Resim Yarışması

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü olarak Milli Eğitimin Temel amaçları doğrultusunda, sanatsal faaliyetlere katılımı arttırmak, sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak amacıyla Tüketicinin temel ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık ve güvenliği, bilgi edinmesi, eğitilmesi, zararlarının giderilmesi, sağlıklı bir çevrede yaşaması, ekonomik çıkarlarının korunması, seçebilmesi, temsil edilmesi, örgütlenmesi ve sesini duyurması, Eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması hazırlanmıştır.
 
Yarışmaya Tüm Türkiye’deki resmi ve özel okullarda eğitim ve öğrenim gören ortaokul öğrencileri katılabilecektir.
 
-ESERLER NEREYE TESLİM EDİLECEK?
 
Resim yarışmasına öğrenciler, doldurup imzaladıkları fotoğraflı başvuru formu ve 35×50 formatındaki eserin aslı (orijinali) ile katılabilecekler. Öğrenciler, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi http://eski-tuketici.ticaret.gov.tr/ adresinden, Ayrıca https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketici sosyal medya adreslerinden, başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşabilecekler.

İl İdari sınırlarımızdaki öğrencilerin, resimlerini,1 Kasım 2017 – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında, Ömerağa Mah. Ankara Karayolu Cad. No:59 İZMİT/KOCAELİ adresindeki Ticaret İl Müdürlüğümüzde   bulunan yarışma sekretaryasına, elden, posta veya kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekiyor.

Öğrenciler, ayrıca yarışmayla ilgili (0 312) 449 44 11 – 449 44 73 no’lu telefonlardan da bilgi alabilecekler.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yarışması afişi için tıklayınız.
Yarışmaya ilişkin Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü duyurusu için tıklayınız.
 
Düzenleyen Kurum
Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü
Başlama Tarihi
01.11.2017
Son Katılım Tarihi
02.02.2018
Seçici Kurul Toplanması
15-16.02.2018
Sonuç Bildirim Tarihi
01.03.2018
İlgili Kişi
Devlet GÜLDAĞ-Erkan VURAL
Şartname
DOC | PDF